Première mention en 1402
První písemné zmínky o Pohoří jsou z 13. století, samostatnou obcí se však stalo až v roce 1919, do té doby bylo součástí Jílového u Prahy.
Pohoří se skládá ze tří místních částí - osad Pohoří, Chotouně a Skalska. K obci dále patří Chotouňský dvůr, Hájovna Turyň a západní část Chvátalky. Kromě místních částí je v katastrálním území množství chatových osad (Kondor, Markvart, Pohorka, Na Pískách, V Turyni a Na Losích).
V jihovýchodní části katastrálního území obce je Hornopožárský les a v jihozápadní části je Halířské zlatonosné pásmo.
Nadmořská výška v obci je značně proměnlivá. Nejvyšším bodem v katastrálním území je Kněží hora (488 m n. m.) a nejnižší je pod hrází Na Losích (296 m n. m.)
První písemné zmínky o Pohoří jsou z 13. století, samostatnou obcí se však stalo až v roce 1918, do té doby bylo součástí Jílového u Prahy.
Žije tu asi 320 lidí.
L'exploitation de la galerie locale de la vallée du ruisseau Turyňský a eu lieu en 1949-1950 dans le cadre de l'exploration de l'ensemble du district aurifère de Jílové. À la même époque, un ancien puits exploité vers l'est depuis la vallée du ruisseau Chotouňský a été ouvert dans la partie ouest de Halíř. L'exploitation de l'ancien puits n'a pas donné de résultats intéressants. La nouvelle galerie de Haliri, qui a ouvert l'ensemble de la zone filonienne sur une longueur d'environ 270 m, a mis à jour d'importants vestiges de surface, peut-être des travaux médiévaux.
Sélectionner tous Annuler tout
Vložením fotografie a jejím odesláním souhlasím s jejím zobrazením na webech a aplikacích publikovaných z databáze posazavi.com a na webu strednicechy.cz. Zároveň čestně prohlašuji, že jsem autorem fotografie. Provozovatel si vyhrazuje právo na nezveřejnění fotografií.